Futbol Sevenler İçin Kafa Futbolu

Yakın zamanda futbol severler için çok güzel bir oyundan bahsetmiştik. Futbol severlerin ilgisini çekebilecek başka bir oyunla yeniden karşınızdayız. Oyunumuzun adı Kafa Futbolu. Oyunumuz tek kişilik oynandığı gibi aynı zamanda 2 kişilikte oynanabilir. Genellikle kızlar futbol oyunlarını pek sevmez fakat bu oyun o kadar eğlenceli ki hem kızların hem de erkeklerin oynayabileceği bir oyundur.

Futbol severlerimiz için elimizden geldiğince futbol oyunları yüklemeye çalışıyoruz ve gördüğünüz gibi gün geçtikçe Futbol Oyunları kategorimizdeki oyunlar artıyor. Aynı zamanda oyunları tanımanız ve daha rahat oynayabilmeniz için oyunlar hakkında tanıtım yazıları da yazıyoruz.

Oyunumuza başlamadan önce önümüze oyun hakkında bilgi veren bir pencere çıkıyor. Bilgileri inceledikten sonra Play butonuna basıyoruz. Eğer oyunu bilgisayara karşı tek başınıza oynamak istiyorsanız New Game butonuna basarak başlayabilirsiniz. Karşımıza çıkan penceredeki Choose Team bölümünden takımınız seçebilirsiniz. Takımınızı seçtikten sonra Select Team butonuna basıyorsunuz ve çıkan pencereki ok butonuna bastığınızda oyun açılacaktır. Oyunu başlatmak için Space(Boşluk) tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Oyunda yön tuşlarıyla oyuncunuzu hareket ettirebilir, Space tuşuyla ise topa vurabilirsiniz. Eğer oyunu 2 kişi olarak oynamak istiyorsanız; oyunumuz ilk açıldığında 2 Player butonuna basıyorsunuz ve ardından karşımıza çıkan küçük pencerede Player 1 ve Player 2 bölümünden takımlarınızı seçebilirsiniz. Change Pitch bölümünden sahanızı, Change Play Type bölümünden ise oyunu zamanlı mı yoksa normal mi oynamak istediğinizi seçebilirsiniz. İstediğiniz ayarları yaptıktan sonra Start butonuna bastığınızda oyun açılacaktır. Gerisinde yapacağınız tek şey Space tuşuna basarak oyunu başlatmak olacaktır. Oyun başladığında sağdaki oyuncu kendi oyuncusunu hareket ettirmek için yön tuşlarını, topa vurmak için P tuşunu kullanacaktır. Soldaki oyuncu ise kendi oyuncusunu hareket ettirmek için W,A,S,D tuşlarını, topa vurmak için Space tuşunu kullanacaktır.

Oyunda toplamda 20 takım vardır ve 19 takımla sırayla maç yapacaksınız. Her oyun 1 dakika sürecektir. 1 dakikada karşı takıma elinizden geldiğince gol atmaya çalışın. 1 dakika dolduğunda otomatik olarak diğer takımla olan maça geçecektir. Takımlar ilerledikçe oyun zorlaşcaktır. İlk takımlar daha kolay olacaktır. Sahalar değiştikçe engellerde çıkacaktır. Böylece attığınız topların kaleye girip, gol olma ihtimali zorlaşacaktır. Aynı zamanda karşı oyuncu da hem kaleyi koruyacak hem de topu sizden almaya çalışacaktır. Bu yüzden çok dikkat etmelisiniz. Ama eğer iyi bir futbolcuysanız eminiz ki sizin için sorun olmayacaktır. En yakın zamanda daha güzel oyunlarla ve yazılarla karşınızda olacağız.

Eğer sizlerde futbol oyunu olan Kafa Futbolu oyununu oynamaya bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız oyun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir