Golcü – Gelen Ortaları Gol Yapın!

Sizlere rastgele gönderilen ortaları gol yapmak ister misiniz? Öyleyse bu oyun tam size göre!Golcü

Özellikle küçük yaşlarda mahallelerde çok oynanan, orta kafa gol ismi ile bilinen bu oyun gerçekten çok ses getirmiştir. Bir çok mahallede oynana bu oyunda tüm çocuklar yeteri kadar eğlenmiş ve hatta oyunun bağımlısı olmuştur. Bu oyunda yapılması gereken şeyi ise daha önce oynamadıysanız sizlere açıklamak isteriz; oyunda kaleye bir oyuncu geçiyor ve bir de ortayı açabilmek için alt kısımda orta açabilecek başarılı bir kişi bulunuyor. Kalenin önünde oyuncular orta bekliyor. Orta açıldıktan sonra hangi oyuncu bu ortayı gol yapar ise o puan kazanıyor. Oyuncunun atmış olduğu golde yapılan herekete göre oyunlar içinde verilen puanın miktarı değişiyor.

Küçüklük yıllarında Cengiz için de orta kafa gol oyununu oynamak bir hayli zevkliydi. Cengiz mahallenin tüm çocuklarını başka oyunları oynamak yerine orta kafa gol oyununa yönlendirirdi. Orta kafa gol Cengiz’in mahallesinde daha öncesinde pek sevilmiyor olsa bile Cengiz’in bu oyunda herkesin istediği gibi bir ortam sağlayabilmesi sayesinde herkes bu oyunun müptelası olmuştur. Küçük çocukların en çok sevmediği şey olan kaleye geçme sorununu Cengiz ortadan kaldırmıştı. Sırf herkesle beraber bu oyunu oynayabilmek için bir sorun çıktığında direk kendisi kaleye geçiyor ve ortama ayak uyduruyordu.

Golcü

Durum bu şekilde devam etmişti ancak Cengiz artık herkes gibi ya ortada olmak istiyor ya da ortayı açan kişinin yerinde bulunması gerektiğini düşünüyordu. Cengiz’in bir anda böyle bir istekte bulunmasına küçük arkadaşları gerçekten sinirlenmişti ve Cengiz’in olgun düşüncesi gibi, olgun bir şekilde karşılamamışlardı. Fakat kısa süreli bir düşünmeden sonra Cengiz’in arkadaşları hatalarını anlayıp cenginizi golcü olabilmesi için oyuna geri çağırmıştı.

Golcü

Sitemizdeki futbol oyunları içinde bulunan bu oyunda sizde ortalara karşılık verebilir, bu ortaları gol yapabilirsiniz. Takımınızı seçtikten sonra sizlere gelen topları doğru bir şekilde gol yapmak sizin elinizde bulunuyor. Oyun süresince sizlere 6 top gönderiliyor, bunların hepsini gol yaptığınızda çok yüksek puanlar alabileceksiniz.

Oyunkolu.com sitesinde bir oyun incelemesi makalesini daha tamamladık. Bizi tercih ettiğinizden dolayı teşekkür eder, iyi eğlenceler dileriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir