GTA (Grand Theft Auto) 5 Ön İncelemesi

gta-5

Grand Theft Auto nam-ı diğer kısaca GTA ilk bilgisayar piyasasına girdiği andan itibaren bizleri büyüleyen ve vazgeçilmez oyunlarımız arasında yer almıştır. Şimdi ise karşımızda büyük heyecanla beklediğimiz GTA 5 var. Bu konumuzda sizler için oyunun ön incelemesini gerçekleştirmeye çalışacağız.

2013 yılında bulunmamızla birlikte Niko’yla Liberty’yi harabeye çevirmemizden bu yana neredeyse beş yıl geçmiş vaziyette. RockStar Games‘in GTA serisini ne kadar ilerletebileceğini hep birlikte görmüştük. Bununla birlikte serinin beşinci oyununun duyurulmuş olması, serinin hayranlarını oldukça sevinçle doldurdu diyebiliriz.

Çıkış tarihinin kesinleşmiş olması nedeniyle meraklı bir bekleyişin şimdiden bizleri hapsettiğini söyleyebiliriz. Tabi ki, şunun şurasında oyunun çıkış tarihinin gerçekleşmesine neredeyse sadece 1 ay var. Bu da bizi biraz daha heyecanlandırmıyor değil.

GTA 5 Çıkış tarihi 17 Eylül 2013 olarak duyuruldu. Az önce de belirttiğimiz gibi neredeyse 1 aydan daha kısa bir süre var. Yine oyunun yapımcılığında Rockstar North yer alıyor. Şu an için PS3 ve Xbox 360 için çıkacak olan oyunun bilgisayar oyuncularını biraz üzeceğini düşünüyoruz. Aşağıdaki video içerisinde Tamindir.com Oyun Editörlerinin gerçekleştirmiş olduğu GTA 5 Ön İncelemesini seyredebilirsiniz.


GTA 5 Video Ön İncelemesi

Oyunda ilk olarak dikkatimizi çeken taraf neredeyse GT4 ve GTA: San Andreas  birleşimi bir tarza sahip olduğudur. San Andreas’ta oyunculara özgür yapıda bir şehir ve bununla birlikte oldukça fazla karakter kişiselleştirme seçenekleri verilmişti. GTA 4‘de ise bu durum biraz daha farklı olarak hem hikaye ve hem de görev çeşitliliğiyle ön plana çıkan bir yapı vardı. Rockstar’ın ilk incelemelerimize göre iki oyunun birleşimi tarzda bir yapı oluşturmaya çalıştığı konusunda çalışma yaptığını söylememiz mümkün.

Rockstar’dan yapılan açıklamalar ışığında ise oldukça başarılı bir oyun yapıtının bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Yakında çıkması muhtemel olan yeni nesil konsolların gelişinden önce GTA 5‘in bomba gibi geliyor olması daha önceki yapımları olan Max Payne 3, GTA 4 ve Red Dead Redemption oyunlarına bakacak olduğumuzda Rockstar’ın kesinlikle kaliteden ödün vermiyor olduğunu gördük. Önceki oyunların kaliteleriyle birlikte bu oyununda kalitesini düşünce gerçekten insanı sarsan heyecana kapılmamak mümkün değil.

GTA (Grand Theft Auto) 5 Ön İncelemesi” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir