Kafa Topu – Koca Kafalar ile Futbol

Kafa Topu Küçük

Koca kafalar ile muhteşem bir futbol şölenine hazır mısınız?

Kafa topu futbol oyunları oynamayı sevenler için bağımlılık yaratabilecek derecede güzel bir oyun. Oyuna girdiğimizde ilk olarak oyundaki işaretlerin ne anlama geldiğini anlatan bir resim çıkıyor karşımıza. Buradaki işaretler ile oyun sırasında sık sık karşılaşıyoruz. Mesela buz işareti çıktığında ve siz ona değdiğinizde oyuncunuz hareket edemiyor, donup kalıyorsunuz. Ya da bomba işareti çıktığında sahaya bombalar yağmaya başlıyor. Bundan dolayı çıkan işaretlere önem verip takip etmelisiniz. Bu işaret ekranına geçmek için “Play “ tuşuna basıyoruz. Daha sonra oyun seçenekleri olan bir menü karşımıza çıkıyor.

Buradan eğer tek kişi oynayacak isek ” New Game” yazan seçeneği, iki kişi oynayacaksak “2 Player” yazan seçeneği seçiyoruz ve oyuna başlıyoruz.

Kafa Topu

Oyunda amacımız karşı takıma bize verilen süre içinde gol atmak ve onun gol ataklarını engellemek. 20 takımın bulunduğu ligte takımınızı şampiyon etmeye uğraşıyorsunuz da denilebilir. Her maç sonrasında ligteki puan durumu değişiyor. Eğer çoğunlukla galibiyet alırsanız takımınızı birinci sıraya taşıyabilirsiniz. Oyundaki dikkat çeken diğer bir nokta ise takımların her birinin gücünün ve taktiğinin ayrı olması. Mesela bir takım oldukça içine kapanık oynuyor diğeri ise top ortaya atıldığı anda sizin sahanıza hücum ediyor. Bundan dolayı her maçta rakibinize göre bir taktik ile oynamanız gerekli.

Rakibinizle yaptığınız her maç sonrası takımınız para kazanıyor. Bu kazanılan paralar ile zıplama, kurtarma, hücum gibi güçlerinizi geliştirebiliyorsunuz. Fakat bu özellikte alımlar için bir hayli maç kazanmanız gerekiyor çünkü oldukça pahalılar diyebiliriz. En ucuz özelliği alabilmeniz için 500 Euro toplamanız gerekiyor. Bu özelliklerinizi ne kadar fazla geliştirirseniz maçları kazanma şansınız da o kadar artar.

Kafa Topu 2

Kafa Topu oyununda görsel anlamda oldukça basit çizimlerden oluşuyor fakat bu görüntü oyuna ayrı bir hava katmış diyebiliriz. Oyun futboldan hoşlanmayanları bile saatlerce eğlendirebilecek bir kurguya sahip. Gol attığınızda ki tezahüratları duymak insanda bağımlılık yaratıyor. Eğer oyunu beğendiyseniz mutlaka 2. ve 3. versiyonlarını da oynamanızı tavsiye ederiz. Diğer oyunlarda küçük farklılıklar mevcut olsa da genel anlamda birbirine benziyorlar ve hepsi oldukça eğlenceli.

Oyunkolu.com ekibi olarak incelememizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Oyun hakkında düşüncelerinizi konu altından bizlerle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Herkese iyi eğlenceler, bol goller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir