Kendi Evini Yarat – Evinizi özgürce oluşturun.

Kendi Evini Yarat

Kızlar, hem eğlenmeye hem de değişik evler yaratmaya hazır mısınız? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. O halde sizleri daha fazla bekletip meraklandırmadan “Kendi Evini Yarat” ile baş başa bırakıyoruz.

Sitemiz birbirinden güzel kız oyunları’nı sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Bugün sizlere tanıtacağımız “Kendi Evini Yarat” oyunu sayesinde hepiniz evlerinizi hayal ettiğiniz gibi yaratabileceksiniz. Bunu yaparken de hem eğlenecek hem de yaratıcılığınızı geliştireceksiniz. Hepinizin oyunun nasıl oynandığını merak ettiğini bildiğimiz için sizleri daha fazla sabırsızlandırmadan oyunumuzun oynanışı hakkında bilgiler vermeye başlıyoruz.

Kendi Evini Yarat 2

Kendi Evimizi Nasıl Yaratıyoruz?

Oyun sayfamıza tıkladığımızda oyunun birazdan açılacağını belirten bir yazı bizi karşılıyor. Kısa bir bekleme sonrasında karşımıza yukarıdaki ilk resime benzer bir giriş sayfası çıkıyor. Giriş sayfamızda “Start Game” yazan yere faremizle tıklayarak oyunumuza başlıyoruz. Oyunumuzun başlangıcında iki penceresi ve bir kapısı olan boş bir oda bizi karşılıyor. Odamız şu an boş çünkü sizin onu yeniden yaratmanızı istiyor. O zaman bu masum ve boş odayı daha fazla bekletmeden içini doldurmanızda size yardımcı olacak oyun bilgilerini sizinle hemen paylaşalım. Yukarıda sağda bulunan boş oda resmimizdeki harf ve sayılar mutlaka hepinizin dikkatini çekmiştir. Bu sayı ve resimleri sizlere oyunumuzda bulunan seçenekleri daha iyi anlatabilmek için biz oluşturduk. Zaten oyunu açtıysanız ekranda bu sayı ve harflerin bulunmadığını görmüşsünüzdür. Peki bu harf ve sayıların anlamı ne?

Sayılar:

1: Bir numara ile göstermiş olduğumuz pencere resimli buton ile evimize pencere, kapı, halı, paspas, merdiven gibi şeyleri ekleyebilirsiniz.

2: Bu seçenekte bulunan mavi koltuk resmine fare ile gelip tıkladığımızda karşımıza evimizde kullanabileceğimiz kanepe, koltuk, ayna, masa, kitaplık gibi onlarca çeşit mobilya seçeneği çıkıyor.

3: Üzerinde tablo resimi olan bu seçeneğe tıkladığımızda evimizi süslememize yarayacak eşyalar ile karşılaşıyoruz. Akvaryumlar, çiçekler, biblolar, oyuncak ayıcıklar bunlardan sadece bir kaç tanesi.

4: Bilgisayar resimli bu seçenekte günlük yaşamdaki hobilerimizde kullanabileceğimiz ekipmanlar ile karşılaşıyoruz. Eğer gitar çalmayı seviyorsak gitar, basketbol oynamayı seviyorsak bir pota koyabiliriz evimize.

5: Seçeneğimizin üzerinde küçük ve sevimli bir köpek yavrusu var. Bu demek oluyor ki evimizde evcil hayvanlarda besleyebileceğiz. Kedi, köpek, hamster,papağan besleyebileceğimiz hayvan türlerinden sadece bir kaç tanesi.

6: En önemli seçeneğimiz bu diyebiliriz. Üzerinde siyah saçlı kız resimi bulunan bu seçenek ile evimizde bizi ve arkadaşlarımızı temsil edecek karakterleri belirliyoruz.

7: Evimizdeki eşyaların rengini değiştirmek istiyorsak üzerinde fırça resmi bulunan bu seçeneği kullanıyoruz.

8: Kalem ile evimize istediğimiz gibi çizimler yapabiliyoruz.

9: Halı seçeneği ile evimizin duvarlarını ve tabanını istediğimiz gibi boyayabiliyoruz.

Rakamlar:

A: Evimizdeki eşyaları taşımamıza,

B: Koyduğumuz eşyaların yönlerini değiştirmeye,

C ve D : Eşyalarımızın hangisinin üstte yer alacağını değiştirmeye,

E: Hoşumuza gitmeyen eşyaları silmeye,

G: Yarattığımız evi başkalarına gösterebilmemiz için kayıt edip yazıcıdan çıktısını almaya yarıyor.

 

Kendi Evini Yarat 3

Verdiğimiz bilgiler sayesinde eminim şimdi tüm arkadaşlarımız birbirinden güzel evler yapmışlardır. Herkese örnek olması açısından kendi yarattığım evi yukarıda sizlerle paylaştım. Hem oyunumuz hakkında hem de benim evim hakkında güzel yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir