LimeWire Kapandı!

Yıllardır elimizin altında olmasına alıştığımız, hızlı dosya indirme, aradığımız mp3’leri müzik ve şarkıları kolaylıkla bulabilme, bilgisayara yük olmama, basit ve şık arayüz, Türkçe dil seçeneği gibi özellikleriyle bilgisayar ve internet kullanıcıları için mükemmel bir dosya paylaşım programı olan LimeWire kullanımı sona erdi.

Hem programın hem de firmanın sonu olabilecek mahkeme kararı Amerika Bölge Yargıcı Kimba Wood tarafından açıklanmış bulunuyor. Artık LimeWire resmi sitesine girdiğinizde de LimeWire firmasının karşı karşıya kaldığı durum size küçük bir not ve uyarı ile bildirilmiş durumda.

limewire

Sonuç olarak mahkeme kararı ile LimeWire dosya paylaşım programının yöneticilerine programa ait ” arama, download, upload, dosya paylaşma ve diğer tüm fonksiyonların ” durdurulması ile ilgili emir gönderilmiş ve program şu an için kullanılamaz duruma getirilmiş.

Ayrıca Lime Wire firmasının sahipleri, çalışanları kısaca LimeWire programı önümüzdeki sürçte de müzik sektöründeki birçok firma ile telif hakları vb. diğer konularda çok uğraş vereceği bir döneme giricek diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir