Mars Online – Tarafını Seç ve Savaş

Mars Online KucukKaos içindeki bir dünyada paralı bir asker… Birbirine düşmüş devletler ve ordular… Tarafını seç ve savaşa başla!

Dünya artık eskisi gibi değil. 21 yüzyılın başlarında tüm dünyada terör eylemleri ve savaşlar baş göstermeye başladı. Tüm dünyada kaos ortamı oluştu. Bu kaos ortamını sona erdirmek için devletler direkt müdahale edemiyorlardı. İki adet sivil askeri grup oluştu ve yavaş yavaş tüm dünyada hakim olmaya başladılar. Bu gruplardan biri kendine ICF (International Coalition Forces) ismini koydu. ICF grubu gelişmemiş ve az gelişmiş ülkelerin de desteğini alarak kısa zamanda hakimiyet alanını genişletti . Diğer grup IMSA(Bağımsız Askeri Güvenlik İttifakı) ise dünyanın en büyük özel askeri şirketinin Pasifik ada ülkelerinde büyüdü ve gelişti. 2032 yılında pasifik adalarının birinde yapılan kimyasal bir deney kazası sonucunda dünya üzerinde yüz binlerce kilometre alan yaşanmaz hale geldi. Bu olayın sorumlusu olarak ICF grubu IMSA grubunu gösterdi ve iki grup arasında kıyasıya bir savaş başladı.

İki grubun savaşması tüm dünyada yeni bir kaosu başlattı. Bu kaosu durdurmak için sen de tarafını seç ve sana verilen görevleri yerine getirmeye başla.

Mars Online

Mars Online Unreal Engine alt yapısıyla oluşturulmuş multiplayer oynanan bir oyundur. Oyun karşılıklı savaş, takım görevleri ve takım olarak hayatta kalma modlarından oluşmaktadır. Oyuna girdiğimizde karakter oluşturma ekranı ile karşılaşıyoruz. Bu ekranda oyundaki karakterimizin fiziksel özelliklerini belirleyebiliyoruz. Karakter oluşturma bittikten sonra karşımıza “Kanal Seçme” menüsü geliyor. Bu menüde PVP ve PVE olarak ayrılmış iki kanal bulunuyor. Eğer PVP kanalını seçerseniz karşınıza bir sürü oyun modu çıkıyor. Çok fazla oyun modu olduğu için isimlerini tek tek yazamıyoruz. Siz hoşunuza giden bir modu seçer ve oyuna başlayabilirsiniz. PVP kanalının özelliği diğer online oyunculara karşı ya da onlarla beraber savaşabilme imkanı veriyor olması. PVE kanalının özelliği ise yapay zekaya sahip yani bilgisayara karşı oynanabiliyor olması. PVE kanalında 4 farklı zorluk derecesi bulunuyor. Bu tür oyunlardaki başarınıza göre kendinize uygun bir seviyeyi seçip oyuna giriş yapıyorsunuz.

Mars Online 2

Oyun Nasıl Oynanıyor?

Oyunu oynayabilmek için Buraya tıklayıp üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra oyunu indirip bilgisayarınıza kuruyor ve oynamaya başlıyorsunuz. Diğer savaş oyunları gibi bu oyunda hem klavye hem de fare yardımıyla oynanıyor. Klavyenizle silah değiştirme, ilerleme gibi şeyleri yaparken farenizle de düşmanlara hedef alıp ateş ediyorsunuz.

Başarılı 3D grafikleri ve kaliteli yapısı ile oyunkolu.com ekibinin beğenisini kazanan Mars , online oyunlar kategorimizde yer alıyor. Eğer bu tür oyunlardan hoşlanıyorsanız oyunumuzu oynamanızı tavsiye ediyoruz. Oyun hakkında paylaşmak istediğiniz her şeyi konu altından yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Güzel yorumlarınızı bekliyor ve iyi eğlenceler diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir