Orman Savaşı – Korsanlarla Zorlu Savaş

Orman Savasi KucukHer yer ölüm kokuyor! Issız bir ada ve orayı ele geçirmiş korsanlar… Unutma Sen korkusuz kahraman Rambo’sun ve hiçbir şey seni yıldıramaz!

Uçaktan gelen sesler adeta kulak patlatacak seviyeye geldi. Hiç kuşkusuz ters giden bir şeyler vardı. Rambo her zaman ki serin kanlılığı ile olanları seyrediyordu . Aniden bir patlama sesi duyuldu ve uçaktaki herkes bağırmaya başladı. Herkes çılgınlar gibi oraya buraya koşturuyor çığlık çığlığa bağırıyordu. Bir kişi hariç… Zamanında Rambo böyle bir uçak düşüşünden sağ kurtulmuştu ve şimdi de yapabilirdi. Ayağa kalktı ve asker çantasından paraşütünü çıkarıp uçaktan atlamaya hazırlanmaya başladı. Gözlerini kapattı ve kendini boşluğa ansızın bıraktı. Gözlerini açtığında bilinci yerinde değildi ve bir adanın kıyısında yatıyordu. Hemen çantasını ve silahlarını kontrol etti. Silahı çantasındaydı. Ayağa kalkıp adanın içinde bulunan ormana doğru ilerlemeye başladı. Ormanın derinliklerinde kötü korsanlardan oluşan bir ordu gördü. O anda adaya düşüşünün tesadüf olmadığını anladı.

Amacı bu korsanları başkalarına bir kötülük yapmadan durdurmaktı. Rambo çantasındaki el bombalarını korsanlara atmaya başladı. Böylece de “Orman Savaşı” başlamış oldu.

Orman Savaşı

Oyunumuzun amacı adadaki korsanları el bombalarımız ile yok edip bir sonraki bölüme geçmek. Orman Savaşı 20 bölümden oluşuyor. İlk bölümleri oldukça kolay geçebiliyoruz fakat bölümler ilerledikçe oyun da zorlaşıyor. Bombaların korsanlara ulaşabilmesi için oldukça sistemli atışlar yapmamız gerekiyor. Faremizi sağa, sola, yukarı ve aşağı çekerek bombanın gidiş yolunu ayarlıyoruz. Hedef aldıktan sonra farenin tuşu ile bombayı fırlatıyoruz. Bombayı fırlattıktan sonra ister otomatik olarak patlamasını beklersiniz isterseniz de tekrar sol tuşa basarak patlatırsınız.

Orman Savaşı 2

İlk bölümde savaşmaya sadece bir karakter ile başlıyoruz fakat bölümler ilerledikçe bize yardım edecek 3-4 karakter daha oyun ekranında beliriyor. Bu karakterlere el bombasını fırlatıyoruz ve fırlatma sırası onlara geçiyor. Ayrıca bazı bölümlerde korsanlara ulaşabilmemiz için kırmızı butonlara el bombası fırlatarak korsanları koruyan tahtaları açmamız gerekiyor. Oyun içinde bazı bölümlerde yer alan yıldızlar el bombalarını farklı bir yöne ışınlamaya yarıyor. Yıldızlara attığımız bomba o yönden farklı bir yöne geçiyor.

Oyunkolu.com ekibi olarak oyunun grafiklerini ve efektlerini de oldukça beğendiğimizi belirtmek isteriz. Oyunun müzikleri de oyunun heyecanına uygun olarak hazırlanmış. Hem oynanış kolaylığı ile hem de kaliteli yapısıyla oyun bizden tam puan almayı başarıyor.

Eğer sizler de macera oyunları oynamayı seviyorsanız mutlaka Orman Savaşını da denemelisiniz diyerek incelememizi sonlandırıyoruz. Oyun hakkında tüm görüş ve düşüncelerinizi konu altından bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz.

Herkese iyi eğlenceler dileriz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir