Osmanlı Tarzıyla Assassin’s Creed Revelations

Ubisoft’un Facebook üzerinden sunduğu şifrelerde tüm dünyayı şaşırtacak büyük bir sürpriz var. Assassin’s Creed Revelations Osmanlı’da geçecek. Oyunun yapımcıları geçtiğimiz günlerde Facebook üzerinden oynadıkları oyuna devam etti ve Assassin’s Creed hayranlarına çözmeleri için bir bulmaca sundu. Yeni Assassin’s Creed için ipucu niteliği taşıyan cevap ise Osmanlı İmparatorluğu’ndaki bazı önemli olayları işaret ediyor. Ancak oyunun yayınlanan yeni videosunda ana karakterin Altair olduğu biliniyor.

Yeni Assassin’s Creed hakkında merak edilen bir soruda hangi tarihte geçecek olması?
2. oyunun sonrasında Brotherhood’ta gençlik halinden kurtulmaya çalışan Ezio, yeni oyunda yaşlanmış duruyor. GameInformer yetkilileri tarafından paylaşılan görüntüde Ezio İstanbul manzarası olan bir fotoğrafta binaya tırmanmaya çalışıyor. Facebook sayfası üzerinden paylaşılan sorulara verilen cevaplarda genel olarak Fatih Sultan Mehmet dönemi işaret ediliyordu. Ancak yeni ortaya çıkan fotoğrafın arkaplanın da Süleymaniye Camii dikkat çekiyor. Bu da Assassin’s Creed: Revelations‘ın Kanuni döneminde geçtiğini ifade ediyor.

Assassin’s Creed daha önce Roma, Kudüs, Venedik gibi şehirleri dijitalleştirerek oyunculara bu şehirlerin kültürel ve mimari yapısını en uygun şekilde anlatıyor. Paylaşılan bilgiler ve resimlerden yola çıkarak Assassin’s Creed yapımcıları şimdiler de Mimar Sinan ekolünü dijital dünyaya taşımaya hazırlanıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir