PES 2014 İncelemesi

pes 2014

Kısa bir süre önce PES 2014 demosu yayımlandı ve pek çok kişi konsollarının başına geçerek PES’in tadını çıkarmaya başladı bile. Aslında hemen hemen bir çoğumuz Playstation dönemlerinde öncelikle Winning Eleven’dan başlayan serilerden daha sonra PES serilerinde bu oyunu oynadık. Fakat hep bir eksikliğin ve FIFA’nın gerisinde kalan bir durum söz konusudur.

Artık yeni gelen Fox Engine motoruyla birlikte PES 2014 ile birlikte artık bu eksikliğin giderildiğini düşünüyoruz. Oyunda dikkat çeken özelliklerden bir tanesi depar esnasında bir tarafa dönmek istediğinizde direk olarak yönelebiliyor olmanız. Eski oyunlarda bu durum direk olarak gerçekleştirilmiyorken, artık bunun direk olarak yönelmesinin sağlanmasını sağlayacak yapının getirilmiş olması oyunu daha gerçekçi kılmıştır.

Oyunda beğenilmeyen noktalar arasında şutları çektikten sonra kaleye doğru gereksiz biçimde yavaşlıkta seyredebiliyor olmasıdır. Futbola ilgi duyan kişilere sorduğunuzda topların etkili bir biçimde kaleye ulaşıp ulaşmayacaklarını vuruşlarını gerçekleştirleri anda anlayabilirler. Fakat o kadar gerçekçi çalışmaların yapılmış olduğu oyun içerisinde neredeyse bunu tam olarak fark edemiyorsunuz.

Eski oyunlara göre pas atmak daha serbest hale getirilmiş diyebiliriz. Geçmiş oyunlar incelendiğinde 2014 içerisinde ara pası atabilmeniz biraz daha zorlaşmış durumda demek mümkün.

Pro Evolution Soccer 2014 bu gibi farklı incelikleri içermekte ve oynayanlarını şimdiden etkileyeceğini düşünmekteyiz. Bu etkileyici oyunu şimdiden oynamanızı engelleyecek bir durum söz konusu değil. İyi eğlenceler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir