Oyun Kolu     Blog     İletişim  

Oyun Kolu Blog - En Güncel Oyun Blogu

 • Oyun

  Pokemon GO Nasıl Oynanır ?

  14 Temmuz 2016

  Pokemon Go

  Ülkemizde çocuktan yaşlısına kadar pek çok kitleye hitap eden, henüz resmi olarak gelmemesine rağmen milyonlarca indirilmeye ulaşan Pokemon Go dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Sitemizde de çocuklara hitap edecek tarzda oyunlara yer verdiğimizden, Pokemon Go nasıl oynanır merak ettiğinizi düşündük ve böyle bir başlık açmanın faydalı olacağı kanaatine vardık.

  Pokemon Go hakkında bilmeniz gereken ilk şey, artırılmış gerçekliğe dayanıyor olması. Bu şu anlama geliyor; oyunu açtığınızda bir harita üzerinde karakterinizi görüyorsunuz ve herhangi bir pokemona rastlayıp üzerine tıkladığınızda kameranızda tatlı veya çirkin bir pokemon beliriyor. Onlara poke topu attığımızda da yakalama imkanına sahip oluyoruz.

  Yakaladığımız pokemonları ana ekranın altında orta kısımda bulunan poke topu simgesine tıklayarak kontrol edebiliriz. Combat Power dedikleri saldırı gücünü yükseltebilir, küçük bir pokemonunuz varsa onu evrim geçirtebilir veya Profesör’e transfer ederek ‘candy’ toplayabilirsiniz. Bu candy’ler pokemonlarınızı evrim geçirtebilmek için çok önemli olduğundan, elinizde aynı türden bulunan düşük Combat Power’a sahip pokemonları yollamanız gerekiyor.

  Pokemon Go’da ayrıca PokeStop dediğimiz yaşadığınız bölgedeki önemli yerler bulunuyor. Buraları ziyaret ederek 50 XP puanı kazanabilirsiniz. Bunun dışında poke topu, pokemonlarınızı iyileştirebileceğiniz panzehir, öldüğünde dirilmesini sağlayacak Revive, daha çabuk kalbini kazanabileceğiniz meyveler toplayabilirsiniz.

  Son olarak GYM denilen Pokemon Go’yu asıl eğlenceli hale getiren faktörden de bahsetmemiz gerekiyor. GYM‘ler yine yaşadığınız bölgedeki önemli mekanlardan seçilen ana merkezler ve iyi bir pokemon ustası olmak isteyen oyunseverlerin buralara saldırması ya da savunması gerekiyor. Seviye 5’e geldikten sonra seçeceğiniz Kırmızı, Mavi veya Sarı takımdan birine göre renk alan GYM’ler güçlenebiliyor ya da prestij kaybedebiliyor.

  Biz bu başlık altında sizlere kısaca Pokemon Go’yu anlatmaya çalıştık. Eğer yeterli gelmediyse Türkiye’nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi yazısına da bakabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.


  “Pokemon GO Nasıl Oynanır ?” için 2 Yorum

   Virtual Private Server 15 Mart 2017 tarihinde demiş ki:

   Oyun sayesinde para kazanmaya baslayan ve isi ticarete donusturen ilk isim ise ABD’de yasayan ve kendini Golbat-chan ismiyle tan?

   evden eve nakliyat 13 Eylül 2018 tarihinde demiş ki:

   oyun bir harika bildirim için teşekkürler

  Yorum yapın