Shaiya: Light And Darkness

Artık internetin de gelişmesinden sonra sosyal platformlu oyunlar da yaygınlaşmaya başladı. İnternet dünyasında MMORPG dediğimiz internet tabalı 3 boyutlu interaktif oyunlar hem vakit geçirmek hemde globalleşmeyi sağlayan oyunlardır. Yazıma başlamadan önce size mmorpg yi biraz tanıtmak istedim. Bu yazımızda size şu sıralar internette sıkça adı geçen bir MMORPG oyununu; Shaiya yı tanıtacağım.

Shaiya: Light And Darkness; Devasa PVP(player vs player) savaşları,büyük BOSS lar ve mükemmel grafikleri ile ödül almış bir MMORPG oyunudur. Oyun içerisinde 2 adet ırk bulunmakta. Bu ırklar light ve dark ırkıdır. bu iki ırk daima birbirine düşmandır ve sürekli mücadele içindedir. Oyunda çeşitli şekillerde karakter oluşturabiliyorsunuz. Savaşçı,okçu,Guardian,Suikastci,Büyücü ve Healercı. Oyunda her karakterin kendine has özellikleri ve büyüleri vardır. Ayrıca oyunda adaleti sağlamak için değişik bir pvp sistemi uygulanmıştır. Seviyenize göre PVP alanlarına(1-15lvl,20-30lvl ve 30-60 lvl) girip karşı ırk ile savaşabiliyorsunuz.

Oyun tamamen Free2Play(Ücretsiz Oyna) üzerine kurulmuştur. Yani oyunu oynamak için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Ancak şunuda belirtmeliyiz. Oyunda 3 adet mode bulunmakta bunlar; Normal,Hard ve Ultimate mode dur. Her mode atlayışınızda daha fazla güç kazanıyorsunuz. Ancak sorun burada başlıyorki Ultimate mode da öldüğünüz zaman karakteriniz siliniyor. Silinmemesi için Kredi kartı ile satın aldığınız Ressurrection Rune diye tabir ettiğimiz dirilme rün lerinden satın almalısınız. Bu sayede ölseniz dahi karakteriniz silinmez. oyunun yapımcısı AeriaGames Kısa süre önce Shaiya TR adında ilk türk sunucusunu bizlerin hizmetine sundu. Oyun tamamen türkçe ve Türk Ofisi bulunmakta. Oyun hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için ve indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Oyuna ait bazı ekran resimleri aşağıdaki gibidir. İleriki yazılarımda oyun hakkında daha ayrıntılı bilgiler vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir